Zajęcia

Wielu rodzicom brakuje zwyczajnie czasu na rozmowy o ciele człowieka czy też nie wiedzą od czego zacząć. My wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom..

Jako rodzice, wiemy doskonale, że niezaspokojenie podstawowej (dostosowanej do wieku i dojrzałości) ciekawości dziecka daje odwrotny skutek.

Już 2 letnie dziecko ma świadomość, że tata jest chłopcem a mama- dziewczynką. Niespełna 3 latek zaczyna interesować się w jaki sposób siusiają dziewczynki a w jaki chłopcy, w przedszkolach zaczyna się baczna obserwacja rówieśników. Jest to normalny, zdrowy etap rozwoju młodego człowieka.

4-5 latek umie doskonale określić gdzie ma serce, płuca czy mózg, z kolei 6 latek zaczyna zadawać co raz trudniejsze pytania… np.  dlaczego bekamy, dlaczego burczy nam w brzuchu, dlaczego robiąc kupę siusiamy i dlaczego w ogóle kupa brzydko pachnie skoro jemy takie zdrowe i smaczne posiłki.

Warsztaty które prowadzimy są:

  • ciekawe pod względem merytorycznym,
  • łatwe ze względu na wiek
  • odbywają się w formie zabawy

Pomoce naukowe podczas warsztatów jakimi dysponujemy, są dostosowane do wieku i dojrzałości dzieci, są niewątpliwie niezbędne do zdobywania wiedzy nie tylko o anatomii człowieka ale i całego świata.

Zdecydowanie łatwiej i przyjemniej, jest poznawać narządy wewnętrzne lub kości używając maskotek, fantomów czy szkieletów człowieka.

Podczas Naszych autorskich warsztatów, omawiamy mi.in.:

  • do czego ORGANY WEWNETRZNE są nam potrzebne i jakie pełnią funkcje,
  • co to jest HIGIENA i czy chodzi tylko o mycie brudnych rąk? wyjaśnimy też różnice między BAKTERIAMI i WIRUSAMI.
  • czy sport ma dobry wpływ na nasze MIĘŚNIE I KOŚĆI czy woli poleżeć „przed telewizorem”
  • podczas warsztatów o ZMYSŁACH nie tylko opowiemy ale i doświadczymy czy faktycznie można nasze zmysły oszukać.

Pomoce naukowe, eksperymenty czy nasze przebrania tematyczne na warsztatach zdecydowanie podnoszą jakość zajęć i czynią je WYJĄTKOWYMI.